پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن!

پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن!


با شرکت در نظر سنجی ما را در بهبود کیفیت یاری نمایید

پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن! پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن! پولیش یکی از بهترین راهکارها برای زیبایی بدنه خودرو است که از طریق آن، یک لایه از رنگ برداشته شده و ظاهر آن نو به نظر می رسد. ... ... ادامه مطلب
5 1 5 1
0 / 5

Your page rank:

پولیش یکی از بهترین راهکارها برای زیبایی بدنه خودرو است که از طریق آن، یک لایه از رنگ برداشته شده و ظاهر آن نو به نظر می رسد. به ویژه پولیش کاری برای براقیت بخش هایی از بدنه ماشین که آسیب پذیری بیشتری دارند، مانند سپر عقب 206، راهکار بسیار خوبی محسوب می شود. پولیش همچون سمباده، ناخالصی های روی سطح بدنه را از بین برده و به آن جلا می دهد.

اما دلایل پولیش ماشین چیست؟ افراد به اهداف مختلفی مانند خشگیری، از بین بردن ماتی، لکه و رنگ پریدگی اقدام به پولیشکاری می کنند. به ویژه در خودروهای لوکس یا جدیدتر، این کار جذابیت ظاهری بیشتری ایجاد می کند. به عنوان مثال، سپر جلو 206، 405 یا سایر مدل های پژو با رفع خط و خش، زیباتر می شوند.

آشنایی با پولیش رنگ بدنه خودرو

ناخالصی های زیادی به مرور زمان روی رنگ و بدنه خودرو می نشینند که زیبایی آن را از بین می برد. پولیش مانند یک سمباده تمام این ناخالصی ها را محو می کند تا بدنه دوباره جلوه و ظاهری نو و تمیز داشته باشد. با یک بار پولیش کردن خودرو متوجه افزایش براقیت و زیبایی سطح بدنه خودروتان می شوید.

انواع پولیش ها حاوی دانه های ریزی هستند که روی بدنه خودرو کشیده می شوند. این دانه ها لایه ای از رنگ خودرو را بر می دارند، بنابراین لایه زیرین بالا می آید و به خودروتان جلوه ای تازه می بخشد.

نگران آسیب دیدگی خودرو با استفاده از پولیش نباشید؛ چون این مواد فقط لایه ایی نازک و کوچک را ازسطح بدنه بر می دارند.

3 دلیل مهم برای پولیشکاری ماشین را بشناسید!

پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن!
پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن!

افراد بنا به دلایل مختلفی تصمیم می گیرند که برای پولیش کاری خودروشان اقدام کنند. در ادامه این دلیل ها را معرفی می کنیم و در موردشان توضیح می دهیم:

از بین بردن خط و خش های خودرو

پولیش زدن یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن خط و خش های روی خودروها است. خط و خش روی بدنه دلایل مختلفی مثل برخورد اشیا تیز با رنگ خودرو و … دارند که پولیش تمام آنها را از بین می برد.

برطرف کردن ماتی رنگ بدنه ماشین با پولیش

وجود آلاینده های مختلف در گرد و غبار و هوای بیرون باعث می شود که به مرور خودرو دچار ماتی یا خط و خش های ریز شود. در واقع وقتی با خودروتان در حال رانندگی هستید، این آلاینده ها با سرعت زیاد به بدنه ماشین برخورد می کنند، در نهایت خش های ریزی روی بدنه به وجود می آورند. این آلاینده ها با شکست نور، باعث مات شدن رنگ ماشین نیز خواهند شد.

با این اتفاق بهترین راهکار استفاده از پولیش است. با پولیش زدن تمام آلاینده های سطح خودرو برداشته می شوند، خط و خش ها از بین می روند و رنگ ماشین دوباره براق و درخشان خواهد شد.

 

رفع لکه ها یا رنگ پریدگی خودرو

اگر مواد شوینده نامناسبی برای خودروتان استفاده کنید، این مواد لکه هایی از خود بر روی رنگ بدنه ماشین به جا می گذارند. همچنین اگر خودرو را در مقابل نور مستقیم خورشید پارک کنید، بعد از مدتی بدنه دچار آفتاب سوختگی و رنگ پریدگی می شود.

برای تمام این مشکل ها راه حلی عالی وجود دارد که پولیش زدن است. با استفاده از پولیش به راحتی می توانید لکه ها یا رنگ پریدگی های بدنه خودروتان را محو کنید و ظاهر ماشین را درست مثل روز اول تغییر دهید.

معرفی انواع پولیش بدنه ماشین

پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن!
پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن!

انواع مختلفی از پولیش بدنه خودرو وجود دارد که باید با شناخت انواع آنها، مناسبترین پولیش برای ماشینتان را انتخاب کنید.

انواع پولیش ها دارای آیتم های کلاس و کات به مقدار کم یا زیاد هستند. در واقع هر چه در پولیش از کات بیشتری استفاده شود، لایه برداری مواد نیز قوی تر خواهد بود. همچنین هر چه میزان گلاس بیشتر باشد، مواد به سطح خودرو درخشندگی و براقیت بیشتری خواهند بخشید.

در ادامه انواع مختلف پولیش ها را معرفی می کنیم که بر اساس مشکل به وجود آمده روی سطح خودروتان می توانید یکی از آنها را استفاده کنید:

پولیش زبر ماشین

اگر خط و خش های عمیقی روی بدنه خودروتان به وجود آمده است، با استفاده از پولیش زبر این خط و خش ها را از بین ببرید! در واقع پولش زبر با خاصیت لایه برداری بالا، حتی عمیق ترین آسیب های بدنه ماشین را نیز برطرف می کنند.

این نوع پولیش ها بسیار زبر هستند، بنابراین با استفاده از آنها متوجه تفاوت قسمت پولیش کاری شده با سایر قسمت های ماشین می شوید. در واقع آن بخش از خودرو که پولیش زده اید، رنگی تیره و مات نسبت به سایر بخش های ماشین خواهد داشت.

بیشتر کارشناس ها توصیه می کنند که بعد از استفاده از پولیش های زبر، از پولیش های نرم استفاده کنید.

پولیش نرم بدنه خودرو

اگر قصد از بین بردن لکه ها و خط و خش های جزئی را از روی بدنه ماشین دارید، می توانید از پولیش های نرم استفاده کنید. زبری این پولیش ها بسیار کم است و با استفاده از آنها سطح خودرو درخشنده و براق می شود.

پولیش ماشین تک مرحله ای

پولیش تک مرحله ای یا متوسط در واقع خاصیت پولیش های نرم و زبر را به صورت ترکیبی دارد؛ این پولیش ها باعث لایه برداری و درخشندگی خودروتان تا حد متوسط می شوند.

3 نکته اساسی درباره پولیش خودرو

پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن!
پولیش ماشین چیست؟ انواع پولیشکاری خودرو و نکات مهم درباره آن!

چند نکته مهم و اساسی در پولیش زدن خودرو وجود دارد که نباید آنها را از قلم بیندازید. در ادامه این نکته ها را بررسی می کنیم:

  • برای بررسی میزان عمق خط و خش ها کافیست دستتان را روی آن ها بکشید. اگر خط و خش عمیق باشد، به واسطه دست می توانید آن را لمس کنید. در صورتی که دستتان را روی خش ها کشیدید، اما چیزی لمس نکردید، یعنی خطوط عمیق نیستند.
  • پولیش خودرو کاری حرفه ای است و باید توسط نیروی کاربلد انجام شود؛ در غیر این صورت شاید به بدنه آسیب جدی برسد.
  • برای انجام فرآیند پولیش زدن خودرو به شیوه بهتر، پیشنهاد می کنیم اطراف ناحیه مورد نظر را با چسب بپوشانید. با این کار، حین پولیشکاری آسیبی به سایر بخش های بدنه خودرو وارد نمی شود.

حرف آخر؛ پولیش، راهکاری عالی برای زیبایی خودرو!

پولیشکاری راه عالی و مناسب برای زیبا کردن ظاهر خودروتان است. اگر خط و خش های روی بدنه ماشین تان زیاد هستند و باید به فکر رفع آن ها باشید، می توانید از انواع پولیش زبر، نرم و تک مرحله ای، با توجه به جنس و نوع خطوط به وجود آمده روی بدنه استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *