درباره ما

parsnikan

معرفی شرکت پارس نیکان صنعت خودرو

شرکت پارس نیکان صنعت خودرو از سال 1339 فعالیت خود را در حوزه قالبسازی،ماشین سازی با نام پارس تکنیک آغاز نمود.در سال 1368 همزمان با رشد و توسعه صنعت خودرو در ایران توانست به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی خطوط تولید جایگاه ویژه ای در این صنعت کسب نماید و در این راستا نام تجاری خود را به پارس نیکان تغییر داد. در سال 1390 به دنبال تغییر سهام داران و تدوین برنامه ریزی استراتژیک مبنی بر تخصصی نمودن تولیدات در سیستم خنک کاری خودر با رویکرد افزایش سهم در صنایع خودرو سازی و توسعه بازار قطعات یدکی،توسعه برند پارس نیکان را محور اصلی فعالیت های خود قرار داد.این شرکت به پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه و با تکیه بر تغییرات بنیادی در حوزه های مدیریت ،فرایند های تولید،کیفیت و همچنین بهره گیری از دانش،تجربه،حسن شهرت و توانایی در استفاده از نرم افزار های مهندسی نظیرSalid work،PRO-E،Catia توانست ظرف مدت کمتر از 6 سال سبد محصولات خود را از 5 قطعه به 105 قطعه افزایش دهد به طوری که در حال حاضر امکان طراحی و ساخت محصول بر اساس خواسته های مشتری را نیز دارا می باشد.شرکت پارس نیکان دارای گواهینامه IATF 16949 و ISO 9001-2015 از شرکت DQS آلمان می باشد و با تمرکز بر ارتقا کیفیت بهبود مستمر  اصول مشتری مداری نسبت به ثبات و پایش رضایتمندی خود اقدام می نماید.

اصلی ترین مشتریان این شرکت عبارتند از : ساپکو،ایساکو،سازه گستر،سایپا یدک،مگاموتور،گروه خودروسازی بهمن،بهمن دیزل و برترین برند های بازار قطعات یدکی ایران.

parsnikan History

توضیحات مدیر عامل محترم شرکت پارس نیکان صنعت خودرو، جناب آقای مهندس محمد رضایی درباره شرکت

قابلیت ها و توانمندی ها

شرکت پارس نیکان با بهره گیری از پرسنل متخصص،پیشرفته ترین ماشین آلات،تجهیزات و خطوط تولید مکانیزه،انواع پرس های هیدرولیک و ضربه ایی،ماشین آلات تزریق پلاستیک و لاستیک و ماشین آلات و تجهیزات قالبسازی موفق موفق به ساخت خطوط تولید پیشرفته در زمینه تولید انواع ترموستات،درب های رادیاتور،منابع انبساط و … نموده است  ساخت و بهره برداری از انواع قالب های پروگرسیو از جمله توانمدی های این شرکت می باشد.

تضمین و کنترل کیفیت

شرکت پارس نیکان صنعت خودرو جهت افزایش سطح کیفی محصولات خود و همچنین افزایش رضایتمندی مشتریان در سال 1388 موفق به اخذ گواهینامه Iso/Ts,Iso9002 از شرکت DQS آلمان گردید و در همین راستا در سال 1397 موفق به اخذ گواهینامه IATF گردید و همواره با رعایت نکات زیر،سطح کیفی محصولات خود را تضمین می نماید.

  • انتخاب و پایش تامین کنندگان و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه
  • کنترل و پایش محصولات ورودی،حین تولید و نهایی
  • اخذ نقطه نظرات و ارتباط مناسب با مشتریان در راستای افزایش سطح رضایتمندی آنها
  • تحلیل و پایش کلیه شاخص های مرتبط با تضمین کیفیت
  • اقدامات اصلاحی و بهبود مستمر در فرایند جاری سازمان

خط تولید تزریق

شرکت پارس نیکان با استفاده از ماشین الات و تجهیزات مدرن تزریق پلاستیک کلیه قطعات تزریق خود را جهت مصارف سایر خطوط تلید خود و همچنین تولیدات مورد نیاز شرکت های خودروساز را بر عهده دارد.

تولید منابع انبساط،تولید انواع سه راهی آب،محفظه های ترموستات،پیچ هواگیری و مجموعه قطعات پلیمری مورد استفاده در انواع درب های رادیاتوردر این خط می گردند.

ماشین آلات این خط عبارتند از:

1-دستگاه های تزریق 400 تن

2-دستگاه های تزریق 250 تن

3-دستگاه های تزریق 150 تن

4-دستگاه های تزریق 100 تن

5-دستگاه آسیاب

6-دستگاه های جوش پلاستیک(آلتراسونیکو هات پلت)

7-دستگاه های تست عملکرد منابع انبساط