سلام به سایت پارس نیکان خوش آمدید.

شهرقدس،خیابان صنعت . نبش کوچه کار و صنعت
آدرس شرکت

درب رادیاتور شرکت پارس نیکان

درب رادیاتور

درپوشی است در سیستم خنک کاری جهت کنترل فشار مایع خنک کاری در حد استاندارد تعریف شده و به منظور جلوگیری از جوش آوردن موتور به کار می رود.

عملکرد درب رادیاتور

در اکثر سیستم های خنک کاری پیشرانه،وقتی فشار درون سیستم خنک کاری به مرحله ایی رسید که بالاتر از حد استاندارد آن سیستم باشد،باید به نحوی این فشار خنثی و کنترل شود.

درب رادیاتور شرکت پارس نیکان

• جلو گیری از ورود هوا به درون رادیاتور(درسیستم خنک کننده که دارای فن می باشد اگر هوا وارد سیستم خنک کننده شود فن عمل نمی کند و باعث جوش آوردن خودرو می گردد. 

• جلوگیری از خارج شدن مایع خنک کننده درون رادیاتور قبل از رسیدن به فشار استاندارد.

• جلوگیری از خارج شدن فشارنرمال  به وجودآمده درون سیستم به دلیل افزایش درجه حرارت که این امر موجب افزایش نقطه جوش مایع خنک کننده می شود.

• جلوگیری از ترکیدگی شیلنگ ها و رادیاتورخودرو (باافزایش بیش ازحد درجه حرارت باعث افزایش حجم مایع خنک کننده گردیده درب رادیاتور در فشارمعین عملکرده و با باز شدن حجم اضافی مایع را از رادیاتور خارج میکندوباعث جلوگیری از اسیب رسیدن به سیستم خنک کنندگی می شود)

انواع درب رادیاتور شرکت پارس نیکان

اجزای تشکیل دهنده درب رادیاتور

1-درپوش اصلی

2-مهره(بدنه اصلی)

3-واشرهای آبند

4-فنر

5-واشرهای نگهدارنده فلزی

6-سوپاپ اصلی

7-قطعه رزوه دار

جنس قطعات پلاستیکی

تمامی قطعات پلاستیکی مورد استفاده در درب رادیاتور از مواد پلی آمید میباشد ، که این مواد مقاوت بسیار بالایی در مقابل حرارت و عدم دفرمگی وشکسته شدن دارد.

علائم خرابی درب رادیاتور

در صورت خرابی درب رادیاتور, فشار آب باعث سرریز از درب می شود و رد آب از زیر درب به سمت پایین روی گلویی رادیاتور قابل مشاهده میباشد, که باید هر چه سریعتر درب تعویض شود, تا مانع از سوختن واشر سرسیلندر شوید.

تعمیرکارو راننده محترم:

• در تمام فصول از محلول ضد یخ استفاده گردد. نریختن ضد یخ در رادیاتور باعث زنگ زدگی شده و در زمستان منجر به یخ زدگی و ترکیدن سیلندر موتور و در تابستان منجر به جوش آوردن موتور می گردد. همچنین استفاده از آب نهر و آب گل آلود باعث گرفتگی زود هنگام لوله های رادیاتور می گردد.

• جهت گردش مناسب سیال در سیستم خنک کننده بایستی سطح آب 2 سانتیمتر پایین تر از گلوئی رادیاتور باشد.

• محلول آب رادیاتور را هر 40.000 کیلومتر و یا هر دو سال یک بار (هر کدام زودتر فرا رسد) تعویض گردد زیرا تعویض زود هنگام آب رادیاتور باعث خوردگی و خسارت در اثر رسوبات خواهد شد.

تذکر: محلول آب رادیاتور را در طبیعت تخلیه ننمایید.

• از بسته بودن کامل درب رادیاتور اطمینان حاصل نمایید. چنانچه درب آن کامل بسته نباشدآب موجود در سیستم کاهش یافته و به موتور خسارت وارد می گردد

•مطلقاٌ از باز کردن درب رادیاتور در هنگام گرم بودن موتور و یا به نقطه جوش رسیدن آب سیستم موتور خوداری نمایید.(خطر سوختگی در اثر آب داغ و بخار آب)

درب رادیاتور پارس نیکان

موارد خارج از گارانتی

• وجود روغن ، بنزین وسایرمواد شیمیایی به داخل درب رادیاتور منجر به خرابی و عدم عملکرد درب رادیاتور می گردد.
• وجود هرگونه زنگ زدگی یا رسوب گرفتگی داخل درب منجر به عدم عملکرد می گردد.

مزیت درب رادیاتور

طراحی این محصول توسط خود شرکت پارس نیکان صورت پذیرفته و نمونه مشابه ای ندارد. با این طراحی نشتی اولیه درب کامل برطرف گردیده حتی بخار آبی که داخل رادیاتور میباشد از درب خارج نمیگردد همین موضوع باعث عدم کم شدن آب رادیاتور می گردد. 

• این محصول بین خانواده  خودرو های پژو و سمند مشترک مصرف می گردد.