شرکت زامیاد از اصلی ترین مشتریان پارس نیکان

با شرکت در نظر سنجی ما را در بهبود کیفیت یاری نمایید

0 / 5

Your page rank:

شرکت زامیاد از اصلی ترین مشتریان پارس نیکان

تاریخچه
شركت تولید كننده خودروهای تجاری زامیاد، در سال 1342 در سه راه آذری در تهران به عنوان اصلی ترین كارخانه گروه صنعتی رنا تاسیس گردید و فعالیت خود را با واردات، مونتاژ و تولید انواع خودروهای تجاری بنزینی و گازوئیلی مطابق با استانداردهای روز بین المللی آغاز كرد. این شركت در سال 1350 با توجه به گسترش فعالیتها و توسعه محصولات خود، به محل فعلی این شرکت واقع در كیلومتر 15 جاده قدیم كرج انتقال یافت و با هدف افزایش بهره وری، دستیابی به تیراژ بالادر تولید خودروهای تجاری و توسعه ناوگان حمل‌ونقل تجاری كشور فعالیت خود را تا به امروز ادامه داده است.

نام زامیاد
نام زامياد بر گرفته از اساطير ایرانیان باستان است؛ بر اين اساس، هر روز را فرشته‌اي نگهبان زمين بوده است؛ ايرانيان باستان، بیست‌وهشتم هرماه خورشیدی را به نام زامیاد فرشته پاکی‌ها و نگهبان پاكيزگي كه زمین را در برابر آلودگي ها حفظ مي‌كند نام نهاده‌اند.

ژﺋﻮﭘﻠﺘﯿﮏ
کشور ايران به لحاظ موقعيت جغرافيايي خاص خود، متصل كننده آسيا به اروپا است به صورتي كه بكارگيري از حمل و نقل جاده‌اي براي انتقال و تبادل كالا در اين حوزه بيش از ساير بخش‌هاي ديگر در اين منطقه حائز اهميت است؛ از اين رو زامياد با اندوخته ای بیش از نیم قرن تجربه و با شناخت كامل بازار خودروهاي تجاري، از انگشت شمارترين شركت‌هاي خودرسازي كشور است كه از سال‌هاي دور تمركز خود را بر توليد و عرضه خودروهای تجاري به بازار داخلي و منطقه معطوف كرده است.

زامیاد در گروه سایپا
درحال حاضر زامیاد یكی از شركت های بزرگ گروه خودروسازی سایپا می باشد که به واسطه اندوخته تجربه بیش از نیم قرن فعالیت تولید خودروهای تجاری، می‌توان اذعان داشت که این شرکت، تا حدودی بسیار زیادی به چشم انداز خویش در مسیر رشد و توسعه دست یافته است به صورتی که، زامیاد بازوی توانمند گروه خودروسازی سایپا در حوزه تولید و عرضه انواع خودروهای تجاری محسوب می شود.

شرکت زامیاد از اصلی ترین مشتریان شرکت پارس نیکان صنعت خودرو

شرکای تجاری زامیاد
ایويكو – Industrial Vehicle Corporation شركت زامياد در توليد خودروهاي تجاري سنگين خود با شركت ایويكو همكاري مي‌کند. ایويكو، يك شرکت خودروسازي ايتاليايي است که در زمينه توليد انواع کشنده، کاميون، اتوبوس و موتورهاي ديزل فعاليت مي‌کند و دفتر مرکزي و کارخانه اصلي آن، در شهر تورين، ايتاليا قرار دارند. اين شرکت، شاخه‌اي از شرکت صنايع سي ‌ان ‌اچ محسوب مي‌شود و از مشارکت و سرمايه‌گذاري چند شرکت اروپايي از جمله فيات، لانچيا و افيسينه مکانيکه، يونيک و ماگيروس تشکيل شده است. امروزه شرکت ايويکو نقش بسزايي را در بازار خودروهاي تجاري و موتورهاي ديزلي بازي مي‌کند. بيشترين فروش اين شرکت را خودروهاي حمل مسافر، وسايل نقليه سبک، نیمه سنگین و سنگین تجاري، ماشين‌آلات نظامي و کاميون‌هاي 3.5 تني، تشکيل مي‌دهند. نام شركت ايوكو سال تاسيس 1975 دفتر مركزي تورين، ايتاليا محصولات خودروهای تجاري، موتورهاي ديزلي.