ترموستات چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

ترموستات پژو 405 پارس نیکان

ترموستات چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

دماپا یا ترموستات در خودروهای مختلف بنزینی و دیزلی و مدل های متفاوت ( وسیله ای ) دستگاهی است برای نگه داشتن دمای یک سامانه ( مانند آب رادیاتور ) و یا یک سیال که در یک محدوده مشخص به کار می‌رود.
این کار به‌ وسیله کنترل شارژ انرژی گرمایی به درون یا به بیرون از سامانه صورت می‌گیرد. این ابزار به دو نوع ترموستات دیجیتال و ترموستات آنالوگ تقسیم می‌شود.

واژۀ ترموستات از دو بخش Thermo به معنی گرما و حرارت ، و stat به معنی ثابت (ایستا) تشکیل شده است.

ترموستات چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

به تعریف دیگر نیز می توان گفت ترموستات قطعه ای است که در سر راه جریان مایع ( آب در رادیاتور )  بین رادیاتور و موتور قرار می گیرد و در زمان استارت اولیه که موتور خودروی شما  سرد است از حرکت مایع  (آب داخل رادیاتور )  به سمت رادیاتور جلوگیری می کند.

این اتفاق باعث سریع تر  گرم شدن موتور خودروی شما  خواهد شد،  پس از رسیدن دمای مایع ( آب )  داخل موتور به محدوده معین ( در خودروهای  مختلف این درجه متفاوت می باشد ) ترموستات به مقدار یک اینچ یا حدود دو و نیم سانتی متر باز شده و اجازه حرکت مایع را به درون رادیاتور می دهد .

اگر ترموستات خودروی شما  دچار نقص شود سبب عدم حرکت مایع درون موتور به سمت رادیاتور خواهد شد که دمای مایع داخل موتور در حد خطرناکی بالا خواهد رفت ولی رادیاتور خنک می ماند.

یک از راههای آزمایش صحت عملکرد ترموستات قرار دادن ترموستات در یک ظرف آب جوش است تا سوپاپ آن حدود دو و نیم سانتی متر باز شود اگر سوپاپ ترموستات بی حرکت بماند یا کم باز شود ترموستات از کار افتاده است.

خواندن این مطلب  انواع فشنگی روغن و نحوه عملکرد آنها

در ویدیوی زیر می توانید نحوه عملکرد ترموستات در خودرو را مشاهده نمایید.

نحوه کار ترموستات در سیستم خنک‌کننده

موتور هر خودرویی ( در انواع مختلف خودروها )  که با آب خنک می‌شود یک دستگاه کوچک به نام «ترموستات» دارد ( مشابه تصویر پایی ) که بین موتور و رادیاتور قرار گرفته است. قطر ترموستات در اکثر خودروها حدود ۵ سانتی‌متر است. وظیفه ترموستات مسدودکردن مسیر جریان مایع خنک‌کننده به سمت رادیاتور در زمان سردی موتور است. هنگامی که موتور سرد است مایع خنک‌کننده اطراف موتور جریان پیدا نمی‌کند. هنگامی که موتور به دمای کاری ایده‌آل خود می‌رسد که معمولا حدود ۹۵ درجه سانتی‌گراد است، ترموستات باز می‌شود. ترموستات باعث می‌شود که موتور در سریع‌ترین زمان ممکن به دمای ایده‌آل برسد و از این طریق فرسایش موتور، تشکیل رسوبات در موتور و آلاینده‌های خروجی را کاهش می‌دهد.

اگر فرصت آزمایش یک ترموستات را داشته‌ باشید می‌بینید که نگاه‌کردن به ترموستات شگفت‌انگیز است زیرا کاری که انجام می‌دهد غیرممکن به نظر می‌رسد. می‌توانید ترموستات را در ظرف آبی قرار دهید و سپس ظرف را روی اجاق روشن بگذارید تا آب داخل ظرف شروع به جوشیدن کند. هنگامی که دمای آب بالا می‌رود سوپاپ ترموستات کم کم باز می‌شود. اگر می‌خواهید خودتان یک ترموستات را آزمایش کنید، به یک فروشگاه لوازم یدکی خودرو مراجعه کنید و یک ترموستات بخرید.

راز عملکرد ترموستات به سیلندر کوچکی که در سمت موتور قرار می‌گیرد مربوط می‌شود. داخل این سیلندر از موم پر شده است که تقریبا در دمای ۸۲ درجه سانتی‌گراد به‌تدریج به مایع تبدیل می‌شود. ترموستات‌های مختلف در دماهای متفاوتی باز می‌شوند ولی دمای رایج آنها ۸۲ درجه است. یک میله که به سوپاپ ترموستات متصل است داخل این موم قرار گرفته است. وقتی موم به مایع تبدیل می‌شود به اندازه قابل توجهی منبسط شده و میله را به سمت خارج سیلندر هدایت می‌کند و در نتیجه سوپاپ باز می‌شود. اگر با نحوه کار دماسنج‌ها آشنا باشید مشابه همین فرآیند را می‌بینید. هرچه دما بالاتر باشد، انبساط موم بیشتر بوده و سوپاپ بیشتر باز می‌شود.

خواندن این مطلب  انواع فشنگی روغن و نحوه عملکرد آنها
ترموستات پژو 206 پارس نیکان

اصلی

ترموستات الکتریکیترموستات پرایدترموستات پژوترموستات چیستترموستات خودروترموستات دیجیتالترموستات فن کویلترموستات هانیول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *