سوم اردیبهشت روز بزرگداشت شیخ بهایی و روز ملی کارآفرینی مبارک باد

شرکت پارس نیکان صنعت خودرو  مفتخر است به عنوان عضو کوچکی از خانواده کارآفرینان در صنعت خودرو این روز فرخنده را بر تمام ایرانیان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایید.

مفهوم کارآفرینی چیست؟

توضیح باید شامل مفهوم باشد؛ یک کارآفرین فردی است که ایجاد، سازمان دهی، مالکیت و خطر (ریسک) کسب و کار را بر عهده می گیرد. همچنین باید به مزایای کارآفرینی اولیه و شخصی و نمونه هایی از کارآفرینان محلی و ملی نیز توجه کند.

چرا فرد می خواهد یک کارآفرین باشد؟

 

 • برای خودش پول دربیاورد.برای خودش پول دربیاورد.

دلیل اصلی اینکه مردم به کارآفرینان تبدیل می شوند، این است که می خواهند از نظر مالی مستقل باشند. آنها می خواهند با پول خود، با ایده خود، با تلاش خود و با نام خودشان بر روی آن، یک کسب و کار را راه اندازی کنند.

مزیت بزرگ پول درآوردن برای خودتان این است که مقدار آن پول برای شما مناسب است. حقوق شما وابسته به تصمیمات دیگران نیست به اینکه اگر کار خود را درست انجام دهید محدود نمی شود و حتی می توانید میلیونر شوید. این دستاورد در یک شغل شرکتی به سختی برای شما امکان پذیر است.

شما حتما زمانی را که برای اولین بار به عرصه کار وارد شدید و اولین درآمد خود را دریافت کردید، به یاد دارید. برای بسیاری، این لحظه شاد، یکی از بهترین خاطرات نوجوانی آنهاست. اگر به شما گفته شود، می توانید این لحظه جادویی را دوباره ایجاد کنید و اولین سود خود را با  راه اندازی کار خود تنظیم کنید، آیا حاظر به پذیرش همچین ریسکی در زندگی خودتان هستید؟ این لحظه را آن اشخاصی تجربه می کنند که می خواهند پول خود را از طریق کار سخت به دست آورند. با تلاش، همه چیز امکان پذیر است.

روز ملی کارآفرینی مبارک

روز ملی کارآفرینی مبارک

روز ملی کارآفرینی مبارک

روز ملی کارآفرینی مبارک
 • رئیس خودش شود.رئیس خودش شود.

برخی از افراد به نوعی رهبر هستند. آنها از اینکه برای دیگران کار کنند، متنفر هستند. این افراد به شدت تلاش می کنند تا اندیشه های خود را به شیوه خودشان تحقق ببخشند.

مهمتر از همه، آنها نمی خواهند یک کار معمولی با ساعت کاری 6 الی 8 ساعت انجام بدهند. برای آنها، خسته کننده و ناخوشایند است که برای رویاهای دیگران کار کنند. آنها احساس می کنند که نمی توانند ایده های خود را تحقق ببخشند و خلاقیت خود را به پتانسیل کامل خود تبدیل کنند. این افراد برای کارمندی مناسب نیستند. جهان نیازمند افرادی است که خارج از چهارچوب فکر می کنند.

به عنوان یک کارآفرین، می توانید زمان کاری خود را تنظیم کنید. همانطور که شما به عنوان یک کارآفرین بسیار کار می کنید، مهارت های مدیریت زمان الزامی است. یک سخن رایج از لوری گرینر این است: “کارآفرینان مایل به 80 ساعت کار در هفته برای جلوگیری از کار 40 ساعت در هفته هستند.” این به نظر می رسد متناقض است، اما این درست است. سال اول بسیار خشن خواهد بود و شما ممکن است بسیار بیشتر از یک کار معمولی 6 الی 8 ساعت کار کنید. اما تا زمانی که شما روحیه کارآفرینی درستی داشته باشید، همه چیز امکان پذیر خواهد بود. و در نهایت، مطمئنا شما به نتیجه مطلوبی دست پیدا خواهید کرد.

روز ملی کارآفرینی مبارک

روز ملی کارآفرینی مبارک

روز ملی کارآفرینی مبارک

روز ملی کارآفرینی مبارک
 • خودش تصمیم گیرنده باشد.خودش تصمیم گیرنده باشد.

هنگامی که شما برای یک شرکت کار می کنید، همیشه به نوعی زیردست به حساب می آیید حتی در موقعیت های بالا، جایی که شما نفوذ زیادی در فرایندهای تصمیم گیری داشته باشید، و یا اگر متقاعد شوید که استراتژی بعدی شما نتایج خوبی خواهد داشت؛ باز هم تا زمانی که مدیر اجرایی آن را دوست نداشته باشد، چیزی نیست که بتوانید در مورد آن انجام بدهید.

افرادی که می خواهند کارآفرین شوند، می خواهند ایده های خود را به شیوه ی خود بفهمند. آنها می خواهند کسانی باشند که تصمیم نهایی را می گیرند. حتی اگر نتیجه کارشان در پایان نادرست باشد. مسئولیت پذیری  تصمیمات اشتباه، بخشی از وظایفی است که یک کارآفرین باید انجام دهد.

 • تیم خودش را انتخاب می کندتیم خودش را انتخاب می کند.

همه کسانی که در پروژه ها در یک تیم کار می کنند، با این موضوع موافقت خواهند کرد: کار گروهی، اعضای تیم خود را کامل می کند. این بسیار ناامید کننده است، وقتی تیم شما در حال صحبت کردن از یکدیگر است، مقدار کار به طور مساوی تقسیم نشده باشد و یا شما فقط به سادگی با یکدیگر همخوانی نداشته باشید. یک تیم بد، مشکلاتی غیر ضروری را به وجود می آورد که بر عملکرد کلی، خلاقیت و انگیزه تیم تأثیر منفی خواهد گذاشت.

یک کارآفرین، اهمیت اعضای تیم درست را می داند. وقتی اعضای تیم با یکدیگر هماهنگ می شوند، احساس می کند که همه چیز ممکن خواهد شد. به همین دلیل یکی از دلایل اصلی برای تبدیل شدن به کارآفرینان، امکان انتخاب تیم خودشان است.

روز ملی کارآفرینی مبارک

روز ملی کارآفرینی مبارک
 • میراث خودش را به جا می گذارد.میراث خودش را به جا می گذارد.

بعضی از مردم احساس می کنند که این جهان بیشتر از این است که فقط وظیفه اجتماعی خود را انجام دهند و کار کنند تا زمانی که پیر و بازنشسته شوند. کارآفرینان فکرهای بزرگتری در ذهن خود دارند: “رویای تغییر جهان”.

رویای تغییر دنیا در همه ما زندگی می کند. هرکس توانایی این رویا را دارد، اما تنها چند نفر از این موضوعات آگاه هستند. فردی که اعتقاد ندارد که بتواند رویای خود را به دست آورد، قادر به تبدیل شدن به یک کارآفرین نخواهد بود.

کارآفرینان می خواهند چیزی را پشت سر خود بگذارند:یک میراث”. حتی بعد از اینکه آنها مرده باشند، روحشان از طریق کارشان زندگی می کند. کارل بنز یک راه انقلابی برای ما گذاشت: اتومبیل. گوتنبرگ توانایی چاپ و به اشتراک گذاشتن دانش را به ما داد. و والت دیزنی دوران کودکی ما را خاطره ساز کرد.

چه میراثی می خواهی پشت سرت به جا بگذاری؟

انگیزه از درون می آید

بدیهی است، عوامل انگیزشی در هر فرد متفاوت است. شاید دلیل شما برای تبدیل شدن به یک کارآفرین در این موارد نباشد. مهم نیست که انگیزه های شما چیست؟ تا زمانی که انگیزه درونیتان، شما را برای ادامه و رسیدن به اهدافتان رو به جلو پیش می برد، تلاش کنید.

ویژگی یک کارآفرین از دید شرکت پارس نیکان

  • یک کارآفرین خلاق است
  • یک کارآفرین جسور است
  • یک کارآفرین خودکفا است
  • یک کارآفرین امیدوار است
  • یک کارآفرین با عزت نفس است
  • یک کارآفرین با پشتکار است
  • یک کارآفرین آموزش پذیر است
  • یک کارآفرین پویا است
  • یک کارآفرین نوآور است
  • یک کارآفرین فرصت شناس است
  • یک کارآفرین  مسئولیت پذیر است

شرکت پارس نیکان صنعت خودرو  مفتخر است عضو کوچکی از خانواده کارآفرینان در صنعت خودرو این روز فرخنده را بر تمام ایرانیان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

اخبارمناسبت ها

بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمارپوستر روز بزرگداشت شیخ بهاییتبریک روز بزرگداشت شیخ بهاییروز بزرگداشت شیخ بهاییروز بزرگداشت شیخ بهایی گرامی بادروز معمار و سالروز بزرگداشت شیخ بهایی مبارک بادروز ملی کارآفرینروز ملی کارآفرینیروز ملی کارآفرینی 97روز ملی کارآفرینی 98روز ملی کارآفرینی مبارک بادروز ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ایروز ملی مهارت و کارآفرینیعکس روز بزرگداشت شیخ بهاییکسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *